Eğitimlerimiz

Kodlama

Özellikle çocuklar için üretilmiş günümüz derleme programları artık eskisi gibi satır satır kod yazmayı gerektirmiyor. Temel amaç bütün programlama dillerinin temelinde olan algoritma mantığını ve analitik düşünme becerisini geliştirebilmek.

Farklı yaş grupları için kullandığımız farklı derleme programlama dilleri ile öğrencilerimiz kendi oyunlarını, kendi hikayelerini birer animasyona çevirebilecek veya kendi ürettikleri bir mekanik parçayı kontrol edecek mikroişlemcileri kodlayabilecek.

Elektronik ve Kontrol

 

Biraz temel elektronik bilgisi ile aşama aşama farklı projelerde elektronik deneyler yapıyoruz ve yeni elektronik komponentleri öğreniyoruz, tamamen düşük akım kullandığımız projelerde analog ve dijital

kodlayarak ile devre kartlarını istediğimiz gibi programlayabiliyor ve bu sayede mekanik bileşenlerin hareketlerini ve karar mekanizmalarını kontrol edebiliyoruz.

3 Boyutlu Tasarım

3 boyutlu modelleme, endüstride birçok alanda kullanıldığı gibi fiziksel objelerin 3 boyutlu sanal modellemelerini oluşturmak için farklı yazılımların kullanılmasıdır.
Sanal gerçeklik, video oyunları, 3D baskı, pazarlama, TV, sinema, bilimsel ve tıbbi görüntüleme gibi birçok alanda kullanılmaktadır.
Eğitimciler olarak 3 boyutlu tasarım uygulamalarının öğrenme süreci için son derece değerli olduğunun farkındayız. 3 boyutlu uygulamalarla birlikte öğrencilerimizin yeni projeler için model geliştirmelerine, şekillendirmelerine yardımcı oluyoruz.

 

3 Boyutlu Baskı

3 boyutlu baskı teknolojisinin olanaklarının öğrenme ve iletişim aracı olarak kullanılması, yapısalcılık ve üretimsel açıdan bilgi temelli dünyanın ruhuna uygun olarak öğrencilerimizin çeşitli teknoloji okur yazarlıklarını ve yaratıcılık kapasitelerini canlandırabileceğini savunuyoruz.
Bilgisayar ortamında tasarladığımız modelleri ne kadar kompleks olursa olsun üç boyutlu yazıcılar sayesinde üretebiliyoruz. Bu bazen sanatsal veya işlevsel bir obje veya öğrencilerimizle birlikte tasarladığımız robotların gövdelerini yaratmış oluyoruz.